Solo Życia „Solo Życia" jest jedynym tego typu wydarzeniem muzycznym w Europie. Festiwal wpisał się na stałe w kalendarium kulturalne naszego kraju. Każdego roku odbywa się w Muszli Koncertowej Parku Saskiego w Lublinie.

 

Celem przedsięwzięcia jest chęć niesienia pomocy zdolnym, lecz nieznanym instrumentalistom. Ponieważ inne konkursy muzyczne przeznaczone są jedynie dla zespołów lub wokalistów, więc „Solo Życia" stało się dla wielkiej liczby dobrych a nieznanych muzyków wielką szansą na to, aby nieprzeciętne umiejętności i talent zaowocowały w przyszłości podjęciem profesjonalnej działalności artystycznej. Podczas festiwalu uczestnicy mają również możliwość konfrontowania swoich umiejętności z wirtuozerią najlepszych instrumentalistów w naszym kraju.  W koncercie finałowym „Solo Życia" corocznie uczestniczą gwiazdy polskiej estrady. Dodatkowym celem imprezy jest propagowanie stylu życia wolnego od uzależnień, dlatego hasłem festiwalu jest Lepiej grać niż pić lub ćpać".

 

Największe hurtownie i sklepy muzyczne w Polsce widząc sens tego przedsięwzięcia corocznie wspierają „Solo Życia", przeznaczając na nagrody dla finalistów profesjonalne instrumenty i akcesoria muzyczne. Jedną z głównych nagród finansowych jest nagroda SAWP!

 

Konkurs „Solo Życia" polega na tym, aby z akompaniamentem nagranego przez Mieczysława Jureckiego podkładu muzycznego (co roku innego) zagrać na dowolnym instrumencie wymyśloną przez siebie lub zaimprowizowaną partię solową.
Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać swoje solo z towarzyszeniem akompaniamentu na kasetę magnetofonową lub płytę CD i dostarczyć wraz ze swoim adresem i dopiskiem „Solo Życia" pod adres, który podawany jest wraz z datą rozpoczęcia konkursu. Regulaminowym ograniczeniem jest jedynie wiek uczestników konkursu „Solo Życia" (do 30 lat).

 

Komisja fachowców pod przewodnictwem Mieczysława Jureckiego po przesłuchaniu wszystkich solówek dokonuje wyboru wykonawców, którzy swoje umiejętności prezentują na żywo podczas wielkiego koncertu finałowego. Każdy z wykonawców prezentuje swoje "solo życia" z towarzyszeniem muzyków profesjonalnych.

 

Więcej informacji na temat festiwalu „Solo Życia" na www.jurecki.art.pl

 

Zapraszamy na festiwal „Solo Życia"!!!